Druk 3D DMLS

30 lat doświadczenia

Szybka wycena

DMLS

Technologia DMLS

DMLS (Direct Metal Laser Sintering) należy do rodziny technologii przyrostowego, warstwowego wytwarzania części metalowych dla przemysłu lotniczego, medycznego, a także dla potrzeb prototypowych i elementów form wtryskowych. Dzięki warstwowemu budowaniu komponentów form wtryskowych możliwe jest tworzenie skomplikowanych, konformalnych kanałów chłodzących, a w niektórych przypadkach samych elementów formujących „na gotowo”.
Innymi słowy DMLS pozwala na „drukowanie 3D” elementów form wtryskowych o niezrównanej jakości układów grzania i chłodzenia przez co możliwe jest skrócenie czasu cyklu nawet o 40%! W połączeniu z analizą wtrysku Mold Flow®, DMLS umożliwia uzyskanie najwyższej jakości i dokładności wymiarowej wyprasek.

Nasza oferta w zakresie technologii DMLS to:

  • budowania części form wtryskowych z konformalnymi kanałami chłodzącymi. (link)
  • usługi prototypowania skomplikowanych części metalowych,
  • wytwarzania krótkich serii produkcyjnych,

W branży przetwórstwa tworzyw sztucznych DMLS umożliwia tworzenie wkładek ze skomplikowanymi kanałami chłodzącymi, które nie byłyby możliwe do wytworzenia poprzez klasyczne wiercenie lub drążenie kanałów. Tego typu konformalne kanały chłodzące zaprojektowane przy pomocy komputerowej symulacji wtrysku Mold Flow® oferują homogeniczny rozkład temperatur i wysoką wydajność.

Zastosowanie wkładek konformalnych DMLS do budowy form wtryskowych pozwala na znaczne skrócenie czasu cyklu wtryskarki nawet o 40% w stosunku do klasycznych rozwiązań chłodzenia i zapewnia doskonałą jakość wymiarową produkowanych elementów. (czytaj więcej o chłodzeniu konformalnym)