Produkcja form Narzędziownia

30 lat doświadczenia

Szybka wycena

Narzędziownia

4maly

Narzędziownia

Narzędziownia FADO wyposażona jest w zaawansowany technologicznie park maszynowy niezbędny do budowy nowoczesnych form wtryskowych.  Konstruując narzędzia łączymy tradycyjne technologie ubytkowe z innowacyjnymi technologiami przyrostowymi. Nasza narzędziownia jako jedna w kraju wyposażona jest w maszynę do laserowego przetapiania proszków metali, którą wykorzystuje do produkcji m.in. wkładek formujących ze złożonymi kanałami chłodzącymi.
Dzięki zaawansowanym oprogramowaniom symulacyjnym Autodesk Moldflow i Catia Realistic Shape Optimiser jesteśmy w stanie przewidzieć zagrożenia wynikające z trudnych geometrii wypraski i podjąć działania mające na celu optymalizację konstrukcji.  Pozwala nam to uniknąć wielu problemów konstrukcyjnych już na etapie projektowania.
Na każdym etapie przygotowania formy prowadzona jest kontrola najistotniejszych parametrów procesów obróbki i czasu koniecznego do jej wykonania. Nowoczesne rozwiązania pomiarowe
z wykorzystaniem skanera 3D oraz maszyny współrzędnościowej pozwalają nam wykluczyć większość problemów występujących w trakcie  budowania formy. Aby zapewnić wysoką dokładność obróbki przy wąskich zakresach tolerancji korzystamy  z mocowań firmy EROWA, które dają powtarzalność bazowania elementów na poziomie 0,002mm.
W zależności od wymagań Klienta produkujemy formy na krótkie serie detali jak i na miliony sztuk. Dla narzędzi wykonanych i eksploatowanych w FADO dajemy gwarancję aż do ich naturalnego zużycia.