Druk 3D Druk 3D z metalu (DMLS)

30 lat doświadczenia

Szybka wycena

Druk 3D z metalu (DMLS)

Druk 3D z metalu – technologia DMLS

Obecnie na rynku istnieje kilka rozwiązań pozwalających na drukowanie 3D części metalowych. Po dokładnej analizie  możliwości poszczególnych rozwiązań FADO zakupiło w 2013r. system do laserowego przetapiania proszków metalowych opartych na technologii DMLS firmy EOS® będącej uznanym liderem w dziedzinie technologii Rapid Manufacturing.
Nasza maszyna EOSINT M280 400W  może budować części o maksymalnych gabarytach 250x250x300mm.

Zastosowanie DMLS

DMLS jako jedna z technologii druku 3D doskonale sprawdza się w przypadku prototypowania, lub wytwarzania krótkich serii produkcyjnych. Dzięki dużej swobodzie tworzenia skomplikowanych geometrii trudnych do wykonania metodami ubytkowymi technologia ta znalazła zastosowania w przemyśle lotniczym, medycznym, wzornictwie przemysłowym, jubilerstwie, przemyśle maszynowym i chemicznym.

Nasza oferta w zakresie technologii DMLS to:

  • budowania części form wtryskowych z konformalnymi kanałami chłodzącymi.
  • usługi prototypowania skomplikowanych części metalowych,
  • wytwarzania krótkich serii produkcyjnych,

W branży przetwórstwa tworzyw sztucznych DMLS umożliwia tworzenie wkładek ze skomplikowanymi kanałami chłodzącymi, które nie byłyby możliwe do wytworzenia poprzez klasyczne wiercenie lub drążenie kanałów. Tego typu konformalne kanały chłodzące zaprojektowane przy pomocy komputerowej symulacji wtrysku Mold Flow® oferują homogeniczny rozkład temperatur i wysoką wydajność.

Zastosowanie wkładek konformalnych DMLS do budowy form wtryskowych pozwala na znaczne skrócenie czasu cyklu wtryskarki nawet o 40% w stosunku do klasycznych rozwiązań chłodzenia i zapewnia doskonałą jakość wymiarową produkowanych elementów.

EOS_Logo_Claim_CMYK

FADO znalazło się na liście oficjalnych usługodawców firmy EOS w zakresie technologii DMLS (laserowe przetapianie proszków metali). Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta maszyny:

FADO oficjalnym dostawcą usług EOS